AKTUALNOŚCI

Studia Erasmus+2019/20,wyniki po zakończeniu drugiej rekrutacji

29.03.2019
Wszyscy z Państwa, którzy wzięli udział w rekrutacji na studia w programie Erasmus+ mają w systemie Usosweb przyznane wyjazdy na uczelnie zagraniczne. W linkach poniżej znajduje się lista osób wraz z przyznanymi grantami oraz lista miejsc, które pozostały jeszcze wolne po drugiej turze rekrutacji. Wszystkich studentów zainteresowanych wykorzystaniem miejsc, które pozostały wolne po rekrutacji proszę o kontakt mailowy. Jeśli spełnicie Państwo kryteria rekrutacyjne możecie skorzystać z pozostałych po rekrutacji internetowej miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń na konkretną destynację.

 Lista osób, którym przyznano miejsce_2 rekrutacja_29.03.2019  oraz
 29.03. Wolne miejsca po 2 rekrutacji

Joanna Siwiec
Administrator Erasmus+
erazmgeo@amu.edu.pl

Rekrutacja na studia Erasmus+2019/20_wyniki

28.02.2019
W linkach poniżej znajdziecie Państwo:
wyniki rekrutacji:  Erasmus+1_lista_28.02.19 oraz
wolne miejsca, które pozostały po pierwszej rekrutacji: Erasmus+1_wolne miejsca_28.02.2019

Otrzymaliśmy również komunikat Agencji Narodowej:
Mobilności w programie Erasmus+ do/z Wielkiej Brytanii w kontekście brexit
Z komunikatu prasowego KE z 30 stycznia br. jednoznacznie wynika, że studenci z krajów UE przebywający 30 marca br. na stypendium Erasmus+ w Wielkiej Brytanii, nie będą musieli przerywać pobytu na stypendium. Rozliczenie ich mobilności odbędzie się na dotychczasowych zasadach. To samo dotyczy studentów z uczelni brytyjskich przebywających na stypendium Erasmusa+ w krajach programu. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-19-743_pl.htm. Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami dostępnym pod adresem: https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/news/brexit-protecting-learners-ongoing-erasmus-mobility-exchanges_en.

Zwracamy Państwa uwagę na to, że komunikat ten dotyczy wyłącznie mobilności studentów, którzy przebywać będą na stypendium Erasmusa+ 30 marca br. Jest to rozwiązanie doraźne, podjęte na wypadek „twardego” wyjścia UK z UE (tj. bez porozumienia). Nie ma zastosowania do mobilności, które rozpoczęłyby się 30 marca br. lub później. W świetle powyższych informacji nie należy planować żadnych wyjazdów studentów ani pracowników do Wielkiej Brytanii w programie Erasmus+, które miałby się rozpocząć 30 marca br. lub później. Dotyczy to wszystkich umów KA103, które nie zostały jeszcze zakończone. Takie mobilności nie będą mogły być rozliczone z funduszy Erasmusa+. W razie zmiany sytuacji będziemy Państwa o tym informować.

 

Biuro Erasmus nieczynne/Erasmus office closed

25.07.2018
W dniach 30.07-03.08 oraz 16-24.08 biuro Erasmus (pokój 010C) będzie nieczynne z powodu urlopu. W pilnych sprawach proszę o kontakt z koordynatorem Erasmus+ dr Iwoną Markuszewską.

Between 30th of July and 3rd of August and 16th of August till 24th of August Erasmus office (room 010C) will be closed.Urgent matters please contact Erasmus+ coordinator Dr Iwona Markuszewska.

Kursy językowe dla studentów Erasmus

22.05.2018
Poniżej znajduje się  informacja o kursach językowych organizowanych dla studentów UAM uczestniczących w programie Erasmus+ w roku 2018/19. Kursy nie są obowiązkowe, są w pełni dobrowolne i nieodpłatne. Mają Państwu pomóc poczuć się pewniej językowo przed wyjazdem na studia zagraniczne.
Joanna Siwiec
Administrator Erasmus+
kursy językowe

Biuro Erasmus 17-18.05

W dniach 17 i 18 maja biuro Erasmus będzie nieczynne. W pilnych sytuacjach proszę o kontakt z koordynatorem Erasmus+, dr Iwoną Markuszewską iwmark@amu.edu.pl

On 17th and 18th of May Erasmus office will be closed, I’m out of office. Any urgent matters contact the coordinator dr Iwona Markuszewska http://erazmgeo.home.amu.edu.pl/?page_id=194

Joanna Siwiec